800 Kişinin Altında Kaldığı Rönesans Rezidans’ın Müteahhidi Yakalandı

Depremde Antakya'da yıkılan 250 daireli Rönesans Rezidans'ın sahiplerinden müteahhit Mehmet Yaşar Coşkun, yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

800 Kişinin Altında Kaldığı Rönesans Rezidans’ın Müteahhidi Yakalandı
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 10 Şubat 2023 19:57

Güncellenme: 10 Temmuz 2024 14:42

Türkiye’yi derinden etkileyen büyük depremde Antakya’da yıkılan 250 daireli Rönesans Rezidans’ın müteahhitlerinden biri olan Mehmet Yaşar Coşkun, yanında ciddi miktarda nakit parayla yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı’nda polis tarafından ele geçirildi.

Yapılan ihbar üzerine Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimat verilerek yakalanan Coşkun, gözaltına alınarak Emniyet’e sevkedildi.

Coşkun’un, bu akşam THY’nin 19.50 Karadağ uçağıyla kaçmak üzere havalimanına gitmeye çalışırken bugün İstanbul’da bankalardan yüklü miktarda para çekmeye çalıştığı da öğrenilen bilgiler arasında.

Sozcu.com.tr’ye bilgi veren kaynaklar, Mehmet Yaşar Coşkun’un banka hesaplarından gün boyu para çekmeye çalışmasının şüphe çektiğini, banka personelinin şüphelerini üst mercilere ilettiklerini bildirdi.

Hatay'daki en lüks yapılardan biri olarak bilinen ve Antis Yapı tarafından 2012 yılında yapımı tamamlanan Rönesans Rezidans depremde tamamen yerle bir olmuş ve yüzlerce insan hala enkaz altındadır.