140
0

Bağış Sözünü Tutan Nusret’ten Örnek Davranış

Fenomen kasap Nusret Gökçe Çocuk Esirgeme Kurumu’na 1 milyon lira bağışladı.

Bağış Sözünü Tutan Nusret’ten Örnek Davranış
Yazar: Uraz Demir

Yayınlanma: 27 Ocak 2023 21:09

Güncellenme: 19 Mart 2023 21:05

Sahip olduğu et restoran zincirinden sonra kahve sektörüne de el atan dünyaca ünlü sosyetik kasap Nusret Gökçe, kahve dükkanından elde etmiş olduğu 6 aylık gelirinin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayacağı sözünü yerine getirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve çocukları misafir eden Nusret Gökçe, 6 aylık gelirinin yarısına tekabül eden 1 milyon 20 bin lirayı Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağışladı.

Salt Bae olarak bilinen tuzlama hareketiyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan  Nusret Gökçe’nin bir sonraki ticari hamlesi kahve sektörü oldu. Daha önce kahve dükkanından elde ettiği gelirin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu'na açılayan  Gökçe, vermiş olduğu sözü yerine getirdi.
1 Milyon Lira Bağışladı!

Nusret Gökçe, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki çocukları misafir etti. Fenomen ismi karşılarında gören çocuklar büyük sevinç yaşarken Gökçe’yle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Nusret, Park Hyatt İstanbul Maçka Palas'ta altı ay önce açmış olduğu ilk kahve dükkanı 'Kapicciiiinoo'nun altı aylık gelirinin yarısı olan 1 milyon 20 bin lirayı kimsesiz çocuklar yararına Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağışladı.