608
0

En Çok Takipçisi Olan İnstagram Hesapları Belli Oldu!

Statista, 2022'nin Mayıs ayında derlediği verileri baz alarak en çok takip edilen Instagram hesaplarını açıkladı. Instagram, Instagramda en çok takipçisi olan, Instagramda en çok takipçisi olan hesaplar, Instagramda en çok takipçisi olan kişi, en çok takipçisi olan Instagram konuları sizler için haberimizde!

En Çok Takipçisi Olan İnstagram Hesapları Belli Oldu!
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 11 Ocak 2023 16:25

Güncellenme: 14 Nisan 2024 02:54

Statista, 2022'nin Mayıs ayında derlediği verileri baz alarak en çok takip edilen Instagram hesaplarını açıkladı. Platformun kendi kurumsal hesabı “Instagram”, 504 milyon takipçisiyle en çok takip edilen hesap oldu. Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ise 440 milyonun üzerinde takipçisiyle en çok takip edilen kişisel hesap olarak listenin ikinci sırasında yerini aldı.


Almanya merkezli pazar analiz şirketi Statista, 2022'nin Mayıs ayında derlediği verileri baz alarak en çok takip edilen Instagram hesaplarını açıkladı. Açıklanan listeye göre; Instagram'ın kendi kurumsal hesabı, 504 milyon takipçisiyle açık ara en çok takip edilen hesap oldu. Listede Instagram'ı, 440 milyonun üzerinde bir takipçi sayısına sahip olan Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo takip etti. Ronaldo'nun ayrıca, en çok takip edilen kişisel hesap olduğunun da altı çizmeyi unutmadı.


En çok takipçisi olan Türk hesabın bir sporcu veya sanatçıya ait olmaması ise dikkat çekti. Ünlü restoran işletmecisi Nusret, 45,3 milyonluk takipçisiyle en çok takip edilen Türk hesap olarak belirlendi.

 

İŞTE EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN INSTAGRAM HESAPLARI! (instagramda en çok takipçisi olan hesaplar Hangileridir?)


1. Instagram (504 milyon)2. Cristiano Ronaldo (440 milyon)