303
0

Gültekin Uysal'dan İzmir Mitinginde Çok Konuşulacak Açıklamalar

İzmir'deki mitingde konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Türkiye’de terör örgütleriyle işbirliği yapma imtiyazı Erdoğan’da. PKK’yla, FETÖ’yle işbirliği yapabilir. Bunlar yetmedi, Gaffar Okkan’ın katillerini kendi listelerinde aday yaptılar" ifadelerini kullandı.

Gültekin Uysal'dan İzmir Mitinginde Çok Konuşulacak Açıklamalar
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 30 Nisan 2023 22:53

Güncellenme: 10 Şubat 2024 17:09

İzmir’de Cumhuriyet ve Gündoğdu meydanlarındaki Millet İttifakı mitingine 1 milyondan fazla kişi katılarak rekor kırdı. Alanın etrafında vatandaşların programı izleyebilmesi için dev ekranlar kuruldu. Mitingde konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, aşağıdaki ifadeleri kullandı;

“Bugün milletin iradesini boğmaya çalışıyorlar. Bir içişleri bakanı var. Çıkmış diyor ki 14 Mayıs 2013 seçimleri bir darbe girişimiymiş. Anadolu'da güzel bir söz var. Dün Isparta'da paylaştım.

“Takke düştü, kelle göründü.” İşte bu beylerin zihinlerinin nasıl çalıştığını bunlar ortaya dokuyor. Demokrasi zaten bu iktidar mensupları için muhalefette seslenilecek bir inanç. Onlar ruhen de lafzen de hiçbir zaman inanmadılar. 21 yıllık icraatları ortada.