1307
0

Ankara'da Hayvanlara Tecavüz Ettiler

Ankara'da bir grup genç At Çiftliği'ne girip sırayla hayvanlara tecavüz ederek kamera kaydına aldılar.

Ankara'da Hayvanlara Tecavüz Ettiler
Yazar: Okan Poyrazlı

Yayınlanma: 24 Mayıs 2023 13:26

Güncellenme: 2 Ekim 2023 18:35

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşanan üzücü bir olayın görüntüleri sosyal medyada yayınlandı ve Türkiye gündemine büyük bir şok etkisiyle düştü. Videoda, bir grup gencin çiftlikte bulunan atı sırayla taciz ettikleri ve bu esnada kahkahalarla güldükleri görülüyor. Bu mide bulandırıcı olaya ilişkin resmi kurumlardan henüz bir açıklama yapılmadı. 


Doğa İnsan Hayvan Koruma ve Bilgilendirme Konfederasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Haydar Özkan olaya dair yaptığı açıklamada "İzlerken utandık, paylaşırken utandık. Söyleyecek söz bulamıyoruz. Bunları paylaşırken de insanlığımızdan utanıyoruz. Maalesef bu sapıklar içimizde! Bebeğe de yapıyorlar, hayvanlara da yapıyorlar. Kanun çıktı mı çıktı! Bu sapıklara en üst sınırdan ceza verilmeli" ifadelerini kullandı.


Ankara'nın Mamak ilçesinde kaydedilen ve büyük tepki çeken görüntüler, Türkiye'yi sarsacak türden bir olayın kanıtı olarak ortaya çıktı. Söz konusu videoda, iddia edilen bir grup genç, bir çiftlikte görev yaptıkları iddia edilen bir atı sırayla taciz etme anlarını içeren skandal bir görüntü sergiliyor. Bu rahatsız edici video, sosyal medyada büyük bir infial yarattı.


Haydar Özkan


RESMİ MAKAMLARDAN AÇIKLAMA YAPMADI


Resmi makamlardan henüz skandal görüntülerle ilgili bir açıklama gelmemesine rağmen, olaya karışan kişilerin hızlı bir şekilde yargılanması ve gerekli işlemlerin yapılması beklenmektedir.