294
0

Fuat Oktay Muhalefeti Eleştirdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, muhalefeti eleştirerek, "Türkiye'nin son 20 yıldaki başarılarına gem vuramayan, enerjisini tüketemeyen, hedeflerine yürümesine set çekemeyenler, şimdi bütün bu başarıların mimarı Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar." dedi

Fuat Oktay Muhalefeti Eleştirdi
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 9 Nisan 2023 18:31

Güncellenme: 28 Şubat 2024 04:14

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'nın Altındağ ilçesindeki Altındağ Kültür Sarayı’nda, 'AK Parti Ankara İl Başkanlığı 28'inci Dönem Aday Adayları İftar Yemeği'ne davetliydi. İftara, Oktay'ın yanı sıra AK Parti'den Ankara milletvekili aday adayları ve partililer de katıldı. İftar programında konuşma yapan Oktay, Ankara'nın hizmetin ve yatırımın en iyisine layık olduğunu ifade ederek, "İstiklal harbimizin karargahı Ankara, Türkiye Yüzyılı'nın da karargahı olacak. 'Ankara için hemen şimdi' diyerek 20 yıldır oluşturduğumuz altyapının üzerine yenilerini koyacak, Ankara'mızı geliştirmeye devam edeceğiz. Muhalefet '7'li Masa'nın etrafında dönedursun biz ülkemizi tüm illeriyle ilçeleriyle 2053 ve 2071 vizyonlarımızla donatacağız" sözlerini söyledi.

'KARADENİZ'DEN ÇIKARDIĞIMIZ DOĞALGAZI SİSTEME BAĞLAYACAĞIZ'

Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir duruş sergilediğini ifade eden Oktay, "Doğu Akdeniz'de, Karadeniz'de doğalgaz arıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da müjdeyi verdi, 'Arife günü çifte bayram yapacağız' diye. İnşallah, arife günü kendi imkanlarımızla, kendi gemilerimizle, kendi teknolojimizle Karadeniz'den çıkardığımız doğal gazı sisteme bağlayacağız. Bunların hepsi Türkiye Yüzyılı'nın ayak sesleri" dedi.

Muhalefetin yapmanın değil yıkmanın peşinde olduğunun altını çizen Fuat Oktay, "Bu uzaktan kumandalı ittifakın gündeminde ne var? Sadece kendi küçük hesapları ve koltuk kavgaları var. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına payandalık yapmak var. Türkiye'nin son 20 yıldaki başarılarına gem vuramayan, enerjisini tüketemeyen, hedeflerine yürümesine set çekemeyenler, şimdi bütün bu başarıların mimarı Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. Bir '6'lı Maşa' icat ettiler. Aziz milletimizin asla icazet vermeyeceği, asla üzerinde ittifak etmeyeceği unsurlar, '6'lı Maşa' olarak arzı endam ettiler ve Cumhurbaşkanımıza karşı harekete geçtiler" diye konuştu.

Fatih Erbakan'dan Kadın Düşmanı Suçlamalarına Yanıt