525
0

Mansur Yavaş’tan Erdoğan'a Yanıt: "Bir günde şefkate büründü"

Millet İttifakı’nın Aydın buluşmasında vatandaşla buluşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş Erdoğan'ın "Siyasetteki tatlı rekabetin husumete dönmesine izin vermeyelim" dediğini hatırlatarak, “Birden bire bir günde şefkate büründü” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’tan Erdoğan'a Yanıt: "Bir günde şefkate büründü"
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 6 Mayıs 2023 21:33

Güncellenme: 27 Şubat 2024 06:32

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Aydın'da miting gerçekleştirdi. Mitinge, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Mansur Yavaş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Allah nasip ederse çok az bir süre kaldı, bir değişim gerçekleşecek. Ama bugün enteresan bir şey oldu. Bugüne kadar, adaylar belli olup seçim sahnesine çıktıktan sonra çok farklı şeyler duymaya başladık. Seçim yoluyla bize darbe diyen insanları gördük.

Diyorlar ki ‘Tek dertleri var bizi buradan indirmek.' Evet, tek derdimiz sizi oradan indirmek. Seçime bunun için giriyoruz. Başka ne işimiz var?

Fakat Ankara seçiminde de yaşadık, demokrasi anlayışı 20 yıl içerisinde gelişeceğine, şuna doğru evrildi. Seçime herkes girebilir. Seçime girmek serbest kazanmak yasak. Böyle bir mantıkla gidiyorlar”