Merve Kayaalp Kimdir ve Neden İntihar etti?

Merve Kayaalp, Türk sinema oyuncusu olarak tanınmaktadır. Kariyerine 2007 yılında "Sakarya Fırat" dizisiyle başlamıştır. Daha sonra "Küçük Kıyamet", "Düşler ve Umutlar", "Elif", "Şeref Meselesi" ve "Savaşçı" gibi birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Merve Kayaalp Kimdir ve Neden İntihar etti?
Yazar: Deniz Kutlu

Yayınlanma: 19 Eylül 2023 10:37

Güncellenme: 4 Aralık 2023 07:19

Türk sinema ve dizi oyuncusu Merve Kayaalp, 13 Şubat 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Kayaalp, tiyatro eğitimi aldığı dönemde "Macbeth", "İçerdekiler", "Küçük Nasreddin" gibi oyunlarda rol aldı.

Kariyerine sinema ve dizi projelerinde yer alarak devam eden Merve Kayaalp, "Elif", "Şeref Meselesi", "Savaşçı" gibi popüler yapımlarda rol alan genç oyuncu, performansıyla dikkat çekti ve 2012 yılında Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Merve Kayaalp Babasının Ruhsatlı Tabancasıyla İntihar Etti

18 eylül 2023'de Muğla'nın Dalaman ilçesinde Merve Kayaalp, babasına ait ruhsatlı bir tabanca ile başına ateş ederek intihar etti. Olay, Kayaalp'in evinde yalnız olduğu bir zamanda gerçekleşti. İntiharının nedeni hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.