238
0

Üsküdar’da Kaçak Kafe Yıkımında Kavga! İmar Müdürünü Dövdüler..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar sahilindeki bir kaçak kafeyi yıkmak için operasyon başlattı. Çıkan kavgada İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten saldırıya uğradı. İBB çalışanları da tehdit edildi ve darp edildi...

Üsküdar’da Kaçak Kafe Yıkımında Kavga! İmar Müdürünü Dövdüler..
Yazar: Derin Demirel

Yayınlanma: 30 Mayıs 2023 16:18

Güncellenme: 1 Ekim 2023 11:07

Üsküdar Salacak sahilini kaçak yapılardan arındırmak amacı ile aylardır mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar meydan düzenlemesi içinde kalan 431 ada 40 parseldeki kaçak Askadar kafeyi yıkmak için çalışmalara başladı.

Mahkemeye başvuran işletme sahibinin yürütmeyi durdurma talebi, İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. İBB Encümeninin yıkım kararı ve mahkemenin İBB'yi haklı bulması üzerine yasal görevlerini yapmak için harekete geçen İBB ekipleri saldırıya uğrayarak darp edildi.

İBB İmar Müdürü

3 İBB PERSONELİ DARP EDİLDİ

İBB Zabıta ve İBB İmar Müdürlüğü'ne bağlı ekipler görevlerini yaparlarken mekan sahiplerinin önce sözlü, sonra da fiziki saldırısına uğradılar. 3 İBB personelinin darp edildiği kavgada, İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gülten yaralandı. Saldırıda yüzünden yaralan ve kanlar içinde kalan Gülten, zabıta ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı. Gülten, hastaneye kaldırılırken İBB, saldırıyla ilgili hukuki işlem başlatıldı. Yıkımın devam etmesi için ilçe kaymakamlığıyla görüşmeler ise devam ediyor.