Milyonlarca Dolarlık Ether İşlemlerinin Sır Perdesi Aralandı

İlginizi Çekebilir

Milyonlarca Dolarlık Ether İşlemlerinin Sır Perdesi Aralandı

Ethereum ağında önceki hafta milyonlarca dolar miktar ödeme yapılan üç işlemin üzerindeki gizemli durum ortadan kalkıyor.

Kripto topluluğu, önceki haftayı milyonlarca dolarlık işlem ücreti verilerek yapılan üç küçük Ether (ETH) işlemi sebebiyle hayret etmişti.

Diğer taraftan yeni haberler, yedi haneli işlem fiyatlarının bir kripto para borsasını hedef alan şantaj planının bir kısmı olarak bilerek harcandığı spekülasyonu ağırlık kazandı. Çinli blockchain analiz şirketi PeckShield, işlemlerin sebebinin şantaj olabileceğini öne sürdü.

Çinli haber kaynağı Chainnews’ın 12 Haziran’da yaptığı bir haberinde, analiz şirketi PeckShield, milyon dolarlık işlem fiyatlanmasının bir kripto para borsasından fidye almak isteyen siber suçlularca verildiğini iddia etti. Haberde, borsanın bir kimlik avı saldırısına uğradığı belirtildi ve siber suçlular platformun sunucuları da bulunmak üzere operasyonel işlevlerinin çoğunun izinlerinin kontrolüne el koydu.

Çoklu imza sınırlamaları, suçluların borsanın fonlarını kendi kontrolü altındaki cüzdanlara gönderimini engellese de, güvenilir adreslere gönderme işlemi sağlayabildiler ve işlemlerin gas ücretini koyabildiler.

Peş Peşe Üç İşlem

İlk milyon dolar değerindeki işlem, 10 Haziran tarihinde 0,55 Ether için 2,6 milyon dolar işlem ücreti karşılığında yapıldı. 24 saatte aynı cüzdandan 350 Ether değerinde ikinci bir işlem yapılarak yine 2,6 milyon dolar gas ücreti verildi.

Diğer gün ise Ethereum ağında bu kez farklı bir cüzdandan gerçekleştirilen üçüncü bir ilginç işlem yer aldı. İşlemde, 3.221 Ether için 2.310 Ether ücret verildiği görüldü.

Sonraki Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABERLER

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

error: İçerik korunuyor !!