1920
0

Onlyfans Nedir, Nasıl kullanılır?

İçerik üreticilerinin ücret karşılığı ürettikleri içerikleri paylaştığı sosyal içerik platormu onlyfans...

Onlyfans Nedir, Nasıl kullanılır?
Yazar: Okan Poyrazlı

Yayınlanma: 11 Ocak 2023 07:47

Güncellenme: 7 Aralık 2023 21:14

Onlyfans Her Geçen Gün Popülerliğini Artırıyor


only fans ne demek?


OnlyFans, merkezi Londra'da bulunan bir içerik abonelik iş modeli hizmetidir. İçerik yaratıcıları, kendilerine üye olan kullanıcılardan para kazanabilir. Hizmet, seks işçileri arasında popülerdir ve genellikle seks işçileri ile ilişkilendirilir.


Ücret karşılığı çeşitli içerik paylaşımı yapılan bir sosyal içerik platformu olarak ortaya çıkan Onylfans, pandemi başlagıcında insanlar evine kapanmak zorunda kaldıklarında para kazanmak için akın ettikleri bir ortam haline dönüştü. Kullanıcı sayısı arttıkça ve para da işin içinde olunca müstehcen içerikler paylaşımı hızla arttı. Tabii bu popülerliği de arttırdı. Bazı şikayetler üzerine müstehcen içerikleri yasaklama kararı alan şirket, içerik üreticilerinin para kazanmakta zorlandığı ve bu yüzden yasakların kaldırılması talebinin yoğunlaşması sebebiyle, müstehcen içerik paylaşımlarına tekrar izin vermek zorunda kaldı. Müstehcen içerikler üretmenin yanı sıra çeşitli fantezilerin de olduğu bir platform olan Onlyfans'ta, birbirlerine ceza verenler, kedi taklidi yapanlar,  (çok farklı role-play türleri) ve daha pek çok farklı şekilde içeriğin görüntülenebildiği sosyal paylaşım platformunda kendinizi hem içerik üreticisi hemde içerik kullanıcısı olarak çok farklı bir ortam içerisinde bulabilirsiniz.


          


Şirket kuralı gereği hesap açmak ve içerikleri görüntülemek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmetedir. Bugünlerde her ne kadar müstehcen içeriklerle anılsada, Onlyfans aslında eğitmenlerin, meslek sahiplerinin, youtuberların, modellerin para kazanması amacıyla oluşturulmuş popüler bir sosyal paylaşım platformudur. Üretilen içerikler fotoğraf, video ve canlı yayın olarak paylaşıma sunuluyor.


      


onlyfans nedir? (onlyfans nedir, nasıl kullanılır?)


"onlyfans nedir nasıl kullanılır?" sorusunun cevabına gelirsek; Onlyfans'ın bugün 150 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve 1.5 milyon kadar içerik üreticisine sahip olduğu biliniyor. Only fans içeriklerini görebilmenin bedeli 4.99 dolar. Onlyfans ücreti 49.99 dolara kadar çıkıyor. İçerik üreticiler en az 5 dolardan başlayan fiyatlarla bağış veya ücretli gizli mesaj ayarlayabiliyor. Bağışlar ve özel mesajlar içerik üreticilerinin kazançlarını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda hayranlarıyla etkileşime girmesine ve sadık bir takipçi kitlesi oluşturmasına yardımcı oluyor. İçerik üreticisi içinde abone içinde herhangi bir sözleşme şartı yok.


onlyfans nasıl kullanılır?


Fakat burdan para kazanmak o kadar basit değil. Ürettiğiniz içeriklerin özgünlüğü kalitesine ve sıklığına bağlı olarak takipçi kitlenizin artmasına dolayısıyla popülerliğinizin oluşmasına ve giderek artan bir gelir elde etme imkanınız olmasına rağmen, içeriklerinizi oluşturabilmek için ciddi şekilde zaman harcamalı ve emek vermelisiniz. Takipçilerinizle platform üzerinden karşılıklı olarak etkileşime geçmek, sık sık ürettiğiniz içerikler hakkında onların dikkatinizi çekmeye yardımcı olabilir. Öte yandan kazançlarınızın yüzde 20'si Onlyfans'a gidiyor. 


Alternatif olarak, Twitter veya Google hesabınızla giriş yaparak Onlyfans hesabı açabilirsiniz. İçerik üreticisi olarak bulunmak istiyorsanız, finans bilgilerinizi ayarlamanız, kimliğinizi doğrulamanız, abonelik ücreti ayarlamanız gerekiyor. Ancak sadece takipçi olarak bulunacaksanız, kayıt olmanız yeterli.


Onlyfans Hesabı Nasıl Açılır? (onlyfans nasıl üye olunur?)


Sign up for Onlyfans bağlantısına tıklayın. Adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek Sign Up’a tıklayın. E-posta adresinize doğrulama linki gelecek. E-posta adresinizi doğruladıktan sonra Onlyfans’a giriş yapmış olacaksınız.


Herhangi Bir Onlyfans Hesabına Nasıl Abone Olunur? (only fans nasıl kullanılır?)


Onlyfans sitesini açın.Hesabınıza giriş yapın. Sol üst köşede profil resminize tıklayın.Açılır menüden “Your Cards”ı seçin.“Add a Payment Card”a tıklayın. “Card Details” altında gerekli tüm bilgileri doldurun. “Submit” butonuna tıklayın. Kart bilgilerinizi ekledikten sonra Onlyfans hesaplarına abone olabilirsiniz.Onlyfans içerik üreticisi olarak yabancı ünlüler kadar Türk içerik üreticileri de sayıları az olmasına rağmen oldukça meşhurlar.


Onlyfans Hesabı Olan Türk Ünlülerin Bazıları


Ebru Polat