1431
0

Epstein'in Özel Jet Pilotundan Skandal İtiraf, ''Deprem sonrası Türkiye'den kız çocuklarını ABD'ye kaçırdık''

Epstein'ın özel pilotu Nadya Marçinko'dan Skandal İtiraflar

Epstein'in Özel Jet Pilotundan Skandal İtiraf, ''Deprem sonrası Türkiye'den kız çocuklarını ABD'ye kaçırdık''
Yazar: Deniz Kutlu

Yayınlanma: 11 Ocak 2024 09:03

Güncellenme: 19 Nisan 2024 00:11

Jet pilotu Nadya Marçinko'nun çarpıcı itirafı, Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein'in cinsel istismar davasıyla ilgili Türkiye'yi de içine alan yeni iddiaları gündeme getiriyor. Sabah ve HaberTürk gazetelerinin haberine göre, Epstein'ın özel pilotu Marçinko, 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında Türkiye'den kız çocuklarının ABD'ye kaçırıldığını itiraf etti.

ABD'de cinsel istismar ve fuhuş ağı kurmak suçlamasıyla tutuklanan ve cezaevinde ölü bulunan Jeffrey Epstein'in davasına ilişkin dosyalarda, Türkiye'ye dair çarpıcı detaylar ortaya çıktı. İstismara uğrayan kız çocuklarının avukatı Katherine W. Ezell'in Slovak pilot Nadya Marçinko ile gerçekleştirdiği sorgu, dosyalarda yer aldı. Marçinko'nun ifadesinde, Epstein'ın Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeden çocukları kaçırıp Amerika'ya getirdiği belirtiliyor.

Epstein'ın cezaevindeki intiharının ardından açılan davalar devam ederken, New York Bölge Hakimi Loretta Preska'nın kararıyla yüzlerce evrak için alınan gizlilik kararları da kaldırıldı. Marçinko'nun ifadesine göre, Epstein Asya ülkelerinden, Türkiye'den ve Çekya'dan çocukları kaçırarak pedofili ağına katmış.

Avukat Katherine W. Ezell, Marçinko'ya yönelttiği sorularda, Epstein'ın Türkiye dahil birçok ülkeden çocuk kaçırıp Amerika'ya getirdiğini sormuş ve bunun yanı sıra, uluslararası çocuk ticaretinde ortağı olan Jean Luc Brunel ile ilgili de bilgi istemiş. Marçinko'nun, bu sorulara cevap vermediği ve avukatının itirazlarını sunduğu belirtiliyor.