Uğur Kardaş Tutuklandı

MasterChef yarışmasıyla tanınan Uğur Kardaş, deprem bölgesinde yaptığı yayında söylediği sözler ve iddialarla konuşuluyordu. İddiasının asılsız olduğu anlaşılması üzerine gözaltına alınan Uğur Kardaş için tutuklama kararı verildi.

Uğur Kardaş Tutuklandı
Yazar: Okan Poyrazlı

Yayınlanma: 12 Şubat 2023 16:24

Güncellenme: 20 Şubat 2024 05:43

Masterchef şampiyonu Uğur Kardaş deprem bölgesi Hatay'da yardım için gittiği yerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrası tutklandı. Uğur Kardaş yaptığı paylaşımdaki videosunda "Ellerime bakın, günlerdir enkazdan insan çıkarmaktan ne hale geldik. Hayatını kaybetmiş bedenleri çıkarıp arkaya koyuyoruz. O sırada Afgan'ın biri gelip kolunu, elini kesip altınlarını alıyor" ifadelerini kullanması üzerine göz altına alındı. Paylaşımı ardından gözaltına alınan Kardaş verdiği ifadede, "Afgan uyruklu bir kişinin cesetlerin kolunu keserek altın aldığına ilişkin bir olaya şahit olmadım. Ancak şehirde bu tarz iddialar konuşuluyordu" demişti.İfadesinin ardından tutuklanan Uğur Kardaş hakkında emniyet açıklama yaptı ve "Sosyal medyada depremde yapılan çalışmalar hakkında provakatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli şüpheli Adıyaman Havalimanında yakalanmış, yapılan mülakatta özetle; kendisinin enkaz çalışması yaptığı esnada çevrede vatandaşlardan 'Enkaz altından çıkarılan cesetlerin yol kenarına konulduğunu, bir kaç kişinin kollarını kesip üzerinde bulunan altınların alındığını, hırsızların Afganistan uyruklu olduğunu duyduğunu, bu iddiasını kanıtlayacak herhangi bir somut delilinin olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuştur." ifadelerini kullandı.


UĞUR KARDAŞ KİMDİR?


MasterChef'in 2018 şamiyonu Uğur Kardaş 1996 yılında Çanakkale'de dünyaya geldi. Kardaş Akdeniz Üniversitesi'nden mezun oldu. MasterChef yarışmasıyla tanınan Uğur Kardaş, 2018 sezonunun birincisi oldu. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan eski MasterChef yarışmacısı, 2022 yılında Gamze Kardaş ile evlendi.
uğur pektaş gamze özçelik çifti neden boşandı?

gamze özçelik uğur pektaş çifti 19 Haziran 2008 tarihinde Büyükada'da evlendi. Uğur Pektaş ile Gamze Özçelik 2011 yılında ise boşandı.

uğur pektaş gamze özçelik neden ayrıldı ?

Anlaşmalı olarak şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan Gamze Özçelik ve Uğur Pektaş çifti daha sonra tekrar birliktelik yaşamaya başladılar ancak çift 2017’de tekrardan ayrıldı.

gamze özçelik son hali aşağıdadır.

 
uğur pektaş son hali aşağıdaki gibidir.