6373
0

Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!

Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta! A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarımızın formaları satışa sunuldu.

Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!
Yazar: Uraz Demir

Yayınlanma: 3 Eylül 2022 23:20

Güncellenme: 30 Kasım 2023 02:05

Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


A Milli Kadın ve A Milli Erkek Voleybol Takımlarımızın beklenen formaları ‘TVF Mağaza’da satışa sunuldu.


Her zaman gururla desteklenen milli takım sporcularımızın müsabakalarda giydiği lisanslı formalar TVF Mağaza’da satışa sunuldu. Voleybol severlerin büyük bir heyecanla beklediği milli renklerimizi taşıyan maç formaları, tvf.org.tr adresinden ulaşılabilen “TVF Mağaza”da alıcılarını bekliyor. Milli formamızı üzerinde taşımak isteyen sporseverler karşılaşma formalarını bu bağlantı adresinden satın alabilecek. TVF’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada; “Ülkemiz için her zaman gurur kaynağı olmuş milli sporcularımızın resmi karşılaşmalarda giydiği lisanslı formalar, TVF Mağaza’da voleybol severlerle buluşmayı bekliyor.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Bayrağımızın kırmızı-beyazını, milli formamızın üzerinde taşıma arzusunda olan tüm voleybol severler, milli takım formalarına tvf.org.tr adresinde yer alan “TVF Mağaza” sekmesinden ulaşabilecek” ifadelerine yer verildi.


Fiyatlar Nasıl?


Millilerimizin karşılaşmalarda terlettiği UPA sponsorluğunda hazırlanan formalar, erkek ve kadın kategorilerinde 195 liradan satışa sunulmuştur.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Türkiye Voleybol Federasyonu


Türkiye Voleybol Federasyonu, 1958’de Voleybol-Eltopu Federasyonu adı altında kuruldu. 28 Ekim 2004 tarihinde özerkleşen Türkiye Voleybol Federasyonu, Türkiye’de voleybol faaliyetlerini resmi olarak yürüten bir kuruluştur. Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV)  ve Balkan Voleybol Birliği (BVA) resmi üyesidir ve merkezi Ankara’da bulunmaktadır.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Türkiye’de Voleybol


Ülkemizde voleybola duyulan ilgi 1919’un başlarında başladı. Ülkemiz tarihinin ilk beden eğitimi öğretmenlerinin hocası olan Selim Sırrı Tarcan, Türkiye’de okullarda voleybol sporunun altyapısını kurup başlatan ilk isimdir. 1924-1948 tarihleri arasında sadece bölgesel olarak yürütülen voleybol şampiyonaları, 1948-1970 tarihleri arasında Türkiye Voleybol Şampiyonası olarak gerçekleştirildi. Deplasmanlı Voleybol Ligi’ne ise Erkeklerde 1970-1971 sezonundan itibaren, kadınlarda ise 1984-1985 sezonundan itibaren geçiş yapıldı.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Milli Takımlar


Türkiye, voleybolda ilk uluslararası turnuvasını Erkek Milli Takımı ile, 1956’da, Paris’te yapılan Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası’yla gerçekleştirdi. Kadınlarda ise ilk uluslararası karşılaşmasını 1957 yılında, “Uluslararası İstanbul Turnuvası”nda yaptı. 1963 yılına gelindiğinde ise millilerimiz Romanya’da düzenlenen Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na katıldı.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Milli Takımlarımız voleybol dalında kadınlarda; A, 23 yaş altı, 20 yaş altı, 18 yaş altı ve 16 yaş altı olmak üzere toplamda 5, erkeklerde ise; A, 23 yaş altı, 21 yaş altı, 19 yaş altı ve 17 yaş altı olmak üzere yine 5 farklı yaş grubunda ülkemizi yurt dışında resmi ve özel uluslararası karşılaşmalarda temsil etmektedir. Daha yakın bir tarihte kategorideki yerini alan Plaj Voleybolunda ise Milli Takımlarımız büyükler, 22 yaş altı, 20 yaş altı ve 18 yaş altı kategorilerinde kadın ve erkek takımlarıyla yer almaktadır. Kar voleybolu 2017 yılı itibariyle resmi takvimimize eklenmiştir.


Türkiye Ligleri


Türkiye Ligi’nde ise Sultanlar Ligi (kadınlar), Efeler Ligi (erkekler), kadınlar ve erkekler kategorilerinde; Voleybol 1‘inci ve 2’inci Ligleri ve ÜniLig, altyapıda ise; genç, yıldız, küçük ve minik kız ve erkek takımları mücadele veriyor. Ülkemiz her yıl Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’ndeki kulüp takımlarıyla, Avrupa’da; Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası, Challenge Kupası’nda temsil edilmektedir.


Voleybol Severlerin Merakla Beklediği Formalar Satışta!


Uluslararası Başarılar


Ülkemize Kulüplerde ilk uluslararası başarı; erkeklerde 1967 yılında Galatasaray, Şampiyon Kulüpler dördüncülüğü ve kadınlarda 1980 yılında Eczacıbaşı, Şampiyon Kulüpler ikinciliğidir. Kulüpler düzeyinde ise ilk uluslararası kupayı kadınlarda; 1999 yılında Eczacıbaşı, 2009’da Arkas kazandırdı. Eczacıbaşı o dönemdeki adı Avrupa Kupa Galipleri Kupası olan CEV Kupası’nı kazanma başarısını gösterirken erkeklerde ise; 2009’da Arkas, Challenge Kupası’nı kazandı.   


tvf mağaza formaları