304
0

Antalya/Konyaaltı Sahiline Gelen Turist Kadın: ‘’Hindistan Gibi’’

Bayram tatilinin 9 gün olması ve yaz sezonunun da açılmasıyla beraber turizm cenneti olarak tanıtılan Antalya tıklım tıklım doldu.

Antalya/Konyaaltı Sahiline Gelen Turist Kadın: ‘’Hindistan Gibi’’
Yazar: Yasemin Toker

Yayınlanma: 28 Haziran 2023 09:53

Güncellenme: 30 Kasım 2023 21:13

Bayram tatilinin 9 gün olması ve yaz sezonunun da açılmasıyla beraber turizm cenneti olarak tanıtılan Antalya tıklım tıklım doldu. Gördüğü kalabalık karşısında şaşkınlık yaşayan Hindistanlı bir genç kız, "Buraya tatile geldim. Burası çok kalabalık ve sıcak. Kendimi Hindistan'da gibi hissediyorum" diye konuştu.

Antalya’nın popüler sahili olan Konyaaltı plajı boydan boya tatilcilerle doldu. Tatilci akınına uğrayan sahilde adım atacak yer kalmadı. İzmir'den tatile gelen üniversite öğrencisi Hintli genç kız ise kalabalığa şaşırdığını ifade ederek, "Kendimi Hindistan'da gibi hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Antalya’da tatil hareketliliği başladı. Arife gününde kentte hava sıcaklığı 26 dereceye kadar çıkarken, nem oranıysa yüzde 80 olarak kayıtlara geçti. Tatilcilerin çekim noktası ise dünyaca ünlü Konyaaltı sahili oldu.

Tatili için Antalya’yı tercih eden Ürdünlü Hadia Kahhaleh, "Ortam çok güzel, Konyaaltı sahilini beğendim. Herkese gelmesini tavsiye ederim. Bayram dolayısı ile yoğunluk var. Herkese iyi bayramlar dilerim" dedi. İlk defa Antalya'ya gelen Tunus vatandaşı Sara Ouerfelli de, "Bayramdan dolayı çok kalabalık ama çok güzel. 3-4 gün daha burada tatil yapacağız, bugün ilk günümüz" diye konuştu.