272
0

Ekrem İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun Sözlerine Yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul'u da düşünmek zorundayım” açıklaması hatırlatılarak yönelttiği soruya yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun Sözlerine Yanıt
Yazar: Derin Demirel

Yayınlanma: 14 Haziran 2023 23:05

Güncellenme: 19 Nisan 2024 02:39

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul'u da düşünmek zorundayım” açıklaması anımsatılarak yönelttiği “Siz aday olursanız İstanbul ne olacak” sorusuna “Kendileri genel başkanımız. İstanbul'u da düşüneceğiz, Ankara'yı da düşüneceğiz, Türkiye'yi de düşüneceğiz, geleceği de düşüneceğiz. Her türlü düşünmek zorundayız. O da bizim de zaten asla ıskalamadığımız bir noktasıdır İstanbul. Ama mesele İstanbul'dan da ibaret değil" diye cevap verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında, Bakü'de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda, 3 altın, 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanan İBB Spor Kulübü sporcuları ile Emingan'daki Beyaz Köşk'te ağırladı.

Sporcuları tebrik eden İmamoğlu,  “Sporun kuralları centilmenlik. Dövüş sporlarında daha fazla saygı çerçevesi yüksek. Bir tek politikada saygı biraz az. Onu da düzelteceğiz inşallah” diye konuştu.