207
0

İmamoğlu: ‘’Kimse Endişe Etmesin, Her Şey Yeniden Başlıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanırken, seçim sürecinde uzun bir sessizliğe bürünen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu.

İmamoğlu: ‘’Kimse Endişe Etmesin, Her Şey Yeniden Başlıyor"
Yazar: Yasemin Toker

Yayınlanma: 29 Mayıs 2023 14:01

Güncellenme: 28 Kasım 2023 00:11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanırken, seçim sürecinde uzun bir sessizliğe bürünen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamada bulundu. İmamoğlu, ‘’Benzer bir hayal kırıklığı 5 yıl önce de yaşanmıştı. Sadece 9 ay sonra yerel seçimlerde muazzam sonuçlar elde ettik. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Kimse endişe etmesin, her şey yeniden başlıyor’’ diye konuştu.

Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı seçimlerinde 60 milyondan fazla vatandaş dün sandık başına geçti. Kesin olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı oldu. Gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrilirken uzun bir süre sessiz kalan İmamoğlu, twitter hesabından paylaşımda bulundu.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu twitter hesabında şu ifadeleri kullandı:

‘’Bu sonuçların güzel ülkemize hayırlar getirmesini elbette temenni ediyorum. Türkiye'nin şimdi hızlıca normalleşmeye ve gerçek sorunlarına çözüm bulmaya acilen ihtiyacı vardır. Bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan on milyonların olduğunun farkındayım. Sakın ama sakın umutsuzluğa kapılmayın.

Kimse endişe etmesin, her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç asla beklemeyeceğiz artık. Bundan sonra bütün gönülleri fethetmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Benzer bir hayal kırıklığı 5 yıl önce de yaşanmıştı. Sadece 9 ay sonra yerel seçimlerde muazzam sonuçlar elde ettik. Yolumuz uzun, gençliğimiz var. Bana inanın, her şey çok güzel olacak.’’