29 Ekimde MasterChef'ten Kim Elendi?

Heyecan dolu ikinci turun ardından Barbaros ve Batuhan, şeflerin beğenisini kazanarak eleme turunu geçen isimler oldular. Gecenin sonunda ise MasterChef All Star'dan elenen isim Metin oldu.

29 Ekimde MasterChef'ten Kim Elendi?
Yazar: Deniz Kutlu

Yayınlanma: 30 Ekim 2023 13:31

Güncellenme: 12 Nisan 2024 15:32

29 Ekim Pazar MasterChef'te kim gitti? Dün akşam MasterChef'te kim elendi? İşte MasterChef All Star'a veda eden yarışmacı ve dün gecenin öne çıkanları... MasterChef'ten elenen isim, yarışmanın 29 Ekim Pazar akşamı ekranlara gelen 133. bölümünde netlik kazandı.

Başlangıç ve Eleme Süreci: 133. bölümde eleme potasında Tahsin, Tanya, Esra, Batuhan, Metin, Cemre ve Barbaros bulunuyordu. Yarışmacılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel tabakları hazırlayarak şeflerin değerlendirmesine sundular. İlk tur sonunda eleme adayları arasından çıkan Cemre, Esra ve Tahsin oldu. İkinci turda yarışmacılardan Mehmet Şef'in "Denizden Kelebek Etkisi" tabağını yapmaları istendi. Bu turun sonunda en iyi tabağı çıkaran isimler Barbaros ve Batuhan oldu. Gecenin sonunda, 2022 şampiyonu olan Metin, yapılan değerlendirme sonucunda elenerek herkesi şoke etti.