469
0

Richard Wiseman Kimdir?

İngiliz Psikoloji Profesörü, Yazar Richard Wiseman hayatı araştırılıyor. Peki Richard Wiseman kimdir? Richard Wiseman aslen nerelidir? Richard Wiseman ne zaman, nerede doğdu?

Richard Wiseman Kimdir?
Yazar: Okan Poyrazlı

Yayınlanma: 21 Şubat 2023 15:01

Güncellenme: 21 Şubat 2024 06:43

1966 yılında Londra, İngiltere doğumlu Richard Wiseman, psikoloji alanında yaptığı şans psikolojisi ve paranormal fenomenler üzerine araştırmaları ve şüphecilik konularındaki çalışmalarıyla tanınan İngiliz bir psikolog ve yazarıdır. Aynı zamanda pozitif psikoloji alanında da çalışmalar yapmış ve İngiltere'deki Hertfordshire Üniversitesi'nde Psikolojinin Ortak Anlayış profesörü olarak görev yapmaktadır.


Wiseman, "The Luck Factor", "59 Seconds", "Quirkology" ve "Rip It Up" gibi popüler psikoloji kitaplarının yazarıdır. Çalışmaları televizyon, gazete ve dergilerde geniş şekilde yer almıştır.


Araştırmaları ve yazıları yanı sıra, Wiseman aynı zamanda ünlü bir konuşmacı ve sunucudur. Psikoloji, şüphecilik ve kişisel gelişimle ilgili çeşitli konular üzerine konferans ve seminerler vermiş, birçok televizyon programında ve belgeselde yer almıştır.