824
0

Sibel Kekilli Kimdir? Sibel Kekilli Kaç Yaşında? Nereli?

Sibel Kekilli Kimdir? Sibel Kekilli Kaç Yaşında? Nereli?

Sibel Kekilli Kimdir? Sibel Kekilli Kaç Yaşında? Nereli?
Yazar: Funda Cihangir

Yayınlanma: 4 Mayıs 2023 16:39

Güncellenme: 24 Mayıs 2024 13:42

Oyuncu Sibel Kekilli kimdir, kaç yaşında ve nereli olduğu merak edilen konular arasında yer alıyor.  Peki, Sibel Kekilli kimdir? Sibel Kekilli kaç yaşında ve nereli? Sizler için derledik.

Sibel Kekili Kimdir?

Sibel Kekilli, 16 Haziran 1980 yılında Almanya Heilbronn'da dünyaya gelmiştir. Kayserili Kekilli ailesinin 4 çocuğundan biridir. İkizler burcu kadını olan Sibel Kekilli'nin bir de ikiz kardeşi vardır. Babası bir fabrikada işçi, annesi de temizlik işinde çalışmıştır. Kekili, 17 yaşında 10. sınıfı bitirdi. Tıp veya hukuk okumak istiyordu ancak eğitimine devam edemedi ve Belediyede çalışmaya başladı. Bu dönemde ailesine Her ay maaşından 300 Mark yardım ediyordu. Bu yaşlarında bir Alman’la dini nikah kıyan Kekilli, eşinin borçları sebebiyle birden fazla işte çalışmak zorunda kalmıştır. Reşit olmasının ardından ise dini nikah kıydığı kişi kendisi ile evlenmek istemeyince çift ayrılmıştır.

Kekilli sonrasında bir gazete ilanı ile internette striptiz yapmaya başladı. Go-go girl'lük yaptı, foto modellik yaptı. Ve gelen teklifler üzerine 2001 sonunda yetişkin filmlerde oynamaya başladı. 10'dan fazla yetişkin filmi yaptı. Belediyedeki işinden de ayrıldı yetişkin film yapmayı da bıraktı ve Essen'e taşınarak masada dans edilen bir kulübün şefliğini yaptı.

Bir gün sokakta alışveriş yaparken tesadüfen keşfedildi Sibel Kekilli. O dönemde Duvara Karşı filmi için 20 yaşlarında bir Türk kızını arayan Fatih Akın, 350 aday arasından onu seçti. Fatih Akın'ın Duvara Karşı filmiyle uluslarası boyutta tanınan bir oyuncu oldu. Altın Ayı ve Altın Portakal başta olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Sibel Kekilli'nin adı Fatih Akın'ın yönettiği Duvara Karşı filmindeki başarısı kadar, bir zamanlar oynadığı yetişkin filmlerle de anılıyordu. Duvara Karşı filminin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Alman tabloid gazetesi Bild-Zeitung gazetesi daha önce Dilara sahne ismiyle rol aldığı yetişkin filmleri ortaya çıkardı.

Sibel Kekilli, şimdi ise yaşamını birlikte olduğu Finlandiyalı oyuncu Antti Luusuaniemi ile Finlandiya'da sürdürüyor. Sibel Kekilli 2009 da Tony Laine'in yönettiği Pihalla adlı romantik komedide başrolü üstlendi. Finlandiya'nın tanınmış oyuncularından biri olan Mikko Leppilampi ile kamera karşısına geçen Kekilli, filmde, bir iş adamının karısıyken park bekçisine aşık olan Laura adlı kadını canlandırıyor. Sibel Kekilli tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinde 20 bölüm Shae karakterini canlandırmıştır.

Sibel Kekilli Kaç Yaşında?

1980 doğumlu olan Sibel Kekilli günümüzde 43 yaşındadır.

Sibel Kekilli Nereli?

Türk asıllı Sibel Kekilli Almanya’da doğup büyümüştür.

Sibel Kekilli Dizileri:

2011 – Game of Thrones