Ebru Şallı'nın Kocası Uğur Akkuş Hakkında Kripto Para Dolandırıcılığı Sebebiyle Yakalama Kararı

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş'un kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla "nitelikli dolandırıcılık" suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılanan bir durum söz konusu. İş insanı Uğur Akkuş hakkında çıkarılan yakalama kararıyla ilgili detaylar şu şekilde:

Ebru Şallı'nın Kocası Uğur Akkuş Hakkında Kripto Para Dolandırıcılığı Sebebiyle Yakalama Kararı
Yazar: Deniz Kutlu

Yayınlanma: 22 Kasım 2023 10:54

Güncellenme: 17 Şubat 2024 06:44

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, iş insanı Uğur Akkuş'un kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla "nitelikli dolandırıcılık" suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı belirtildi. İddiaya göre, sanıklardan Abdullah Alkreish, Feyza Betül Köksal ve Ercan Eşkin, müştekileri Uğur Akkuş'la tanıştırmış ve kripto para alımı için anlaşmıştı.

Durumun ayrıntılarına göre, müştekiler 500 bin dolarla kripto para almak istediklerinde, sanık Abdullah Alkreish aracılığıyla Uğur Akkuş'la tanıştırıldılar. İlk etapta güven sağlamak amacıyla 2 bin 500 dolarlık işlem yapıldı ve başarılı oldu. Ancak, Akkuş'un daha sonra kaçarak dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kaldığı iddia edildi.