287
0

Ylang Ylang Yağı Nedir? Ylang Ylang Yağının Faydaları Nelerdir?

Uçucu olarak bilinen esansiyel yağlardan biri ylang ylang yağıdır. Bu yağ, vücuttaki birçok sistemi olumlu etkiler. Ylang ylang yağı, ylang ylang yağı faydaları, ylang ylang yağı cinsellikte nasıl kullanılır, ylang ylang yağı nedir, ylang ylang yağı nasıl kullanılır, ylang ylang yağı ne işe yarar?Konuları haberimizde..

Ylang Ylang Yağı Nedir? Ylang Ylang Yağının Faydaları Nelerdir?
Yazar: Nil Karan

Yayınlanma: 31 Ocak 2023 21:48

Güncellenme: 23 Mart 2023 17:13

Ylang Ylang Yağı Nedir?

Sağlığınız açısından oldukça önemli yağlardan biri de ylang ylang yağıdır. İçeriğinde bulunan vitaminler ve minerallerden dolayı şampuanlarda, parfümlerde, sabunlarda, cilt bakım ürünlerinde, masaj yağlarında ve takviye edici gıdalarda kullanıldığı bilinmektedir. Bununla beraber yatıştırıcı, sakinleştirici özelliği de bulunur. Yapısı gereği antiseptik, antibakteriyel, antienflamatuar özelliğe sahiptir. Ylang ylang yağının faydaları ve zararları hakkında merak edilenleri sizler için haberimizin devamında kaleme aldık…

 

Ylang ylang yağı, ana vatanı Madagaskar olan Cananga Odorata olarak bilinen bitkinin çiçeklerinden üretilir. Yağın elde edildiği bitki Hindistan, Malezya,  Avustralya gibi bölgelerde yetiştirilir. Ylang ylang yağı, uçucu yağlar içerisinde en değerli olanı olarak bilinir. Pek çok alanda kullanılan bu yağ, güçlü bir kokuya sahip olduğu için özellikle parfüm endüstrisinde kullanımı çok yaygındır.