Kansere Karşı Mücadelelerini Kazanıp Hayatına Sağlıklı Devam Eden 17 Ünlü

Kanser, dünya genelinde birçok insanın hayatını etkileyen ve ölüme neden olan ciddi bir hastalıktır. Bu yazıda, kansere karşı mücadele eden ve zafer kazanan 17 ünlü kişinin hayatlarını inceledik.

Kansere Karşı Mücadelelerini Kazanıp Hayatına Sağlıklı Devam Eden 17 Ünlü
Yazar: Okan Poyrazlı

Yayınlanma: 1 Mart 2023 01:29

Güncellenme: 17 Nisan 2024 10:23

Kanser, hayatınızı altüst edebilecek zorlu bir mücadeleye neden olabilen ciddi bir hastalıktır. Ancak, doğru tedavi ve sağlıklı yaşam tarzı seçimleri ile kanseri yenebilirsiniz. Magazin dünyasından birçok ünlü, kansere karşı mücadele ederek sağlıklarını geri kazandılar.


İşte o Ünlüler


1. Michael C. HallMichael C. Hall, Amerikalı bir aktördür ve televizyon dünyasında özellikle Dexter karakterini canlandırdığı aynı adlı dizideki performansıyla tanınmaktadır.

Hall, 2001-2005 yılları arasında Six Feet Under dizisinde David Fisher karakterini canlandırarak tanınmaya başladı. Ancak gerçek çıkışını 2006 yılında başlayan Dexter dizisiyle yaptı. Dexter Morgan karakteri, seri katil olarak insanları öldüren bir kanı analisti olarak görev yapan bir karakterdi ve Hall'un performansı geniş çapta takdir topladı.

Hall, Dexter rolüyle birçok ödül kazandı, bunlar arasında 2009'da En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü ve 2010'da En İyi Erkek Oyuncu dalında Screen Actors Guild Ödülü bulunmaktadır.

Ayrıca, Hall'un David Fisher rolündeki performansıyla kazandığı birçok ödül de bulunmaktadır.

2023 yılında Hall 52 yaşında olacak olan ünlü Hall, 2016 yılında Morgan Macgregor ile evlendi.


2. Robert De NiroRobert De Niro, Amerikalı bir aktör, yapımcı ve yönetmendir. Kariyeri boyunca birçok başarılı filmde yer almış ve birçok ödül kazanmıştır.

De Niro, 1973 yılında "Bang the Drum Slowly" adlı filmle ilk kez sinemada göründü. Ancak gerçek çıkışını 1973 yapımı "The Godfather Part II" filmindeki Vito Corleone karakteriyle yaptı. Bu rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandı.

De Niro, "Taxi Driver", "Raging Bull", "Goodfellas", "Casino" ve "The Irishman" gibi birçok ünlü filmde rol aldı. Bu filmlerdeki performansları, birçok ödül kazanmasına yol açtı. Akademi Ödülleri, Altın Küre Ödülleri, BAFTA Ödülleri ve Screen Actors Guild Ödülleri gibi birçok ödül kazandı.

Ayrıca, De Niro aynı zamanda bir yapımcı ve yönetmendir. 1993 yılında yönettiği "A Bronx Tale" adlı film, eleştirmenlerden ve seyircilerden büyük beğeni topladı.

Bu yıl 80. 'nci yaşına basacak olan De Niro, Grace Hightower ile evlidir ve iki çocukları vardır. Ancak 2018 yılında ayrılmışlardı, fakat 2019'da tekrar evlendiler.


3. Rod StewartRod Stewart, İskoç rock müzik sanatçısıdır ve 1960'lardan beri müzik endüstrisinde aktif olarak yer almaktadır. Kariyeri boyunca birçok hit şarkıya imza atmış ve dünya çapında hayran kitlesi edinmiştir.

Stewart, ilk kez 1960'ların sonlarında Jeff Beck Group ve Faces adlı gruplarda vokalist olarak yer aldı. Ancak gerçek çıkışını 1971 yılında "Every Picture Tells a Story" adlı albümüyle yaptı. Albümde yer alan "Maggie May" ve "Reason to Believe" gibi şarkılar dünya çapında büyük başarı elde etti.

Stewart, "Do Ya Think I'm Sexy?", "Forever Young", "The First Cut Is the Deepest" gibi birçok hit şarkıya imza attı. Ayrıca, "Blondes Have More Fun", "Camouflage" ve "Vagabond Heart" gibi birçok başarılı albüm çıkardı.

Stewart, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Bunlar arasında Grammy Ödülleri, Brit Ödülleri ve Rock and Roll Hall of Fame gibi prestijli ödüller bulunmaktadır.

Stewart, üç kez evlenmiştir ve Rachel Hunter ve Penny Lancaster ile evlilikleri ünlüdür. Şu anda Penny Lancaster ile evli ve çiftin iki çocuğu vardır. 2023 yılında Rod Stewart, 78 yaşında olacaktır.


4. Kylie MinogueKylie Minogue, Avustralyalı bir şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Kariyerine televizyon dizilerinde oyunculuk yaparak başlayan Minogue, daha sonra müzik endüstrisinde başarılı bir kariyer yapmıştır.

Minogue, 1987 yılında "Locomotion" adlı şarkısıyla Avustralya'da büyük bir başarı elde etti. Daha sonra "I Should Be So Lucky", "Better the Devil You Know", "Can't Get You Out of My Head" gibi birçok hit şarkıya imza attı.

Minogue, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Bunlar arasında Grammy Ödülleri, Brit Ödülleri, ARIA Ödülleri ve Logie Ödülleri gibi prestijli ödüller bulunmaktadır.

Ayrıca, Minogue birçok televizyon ve sinema filminde de rol aldı. Bazı ünlü filmleri arasında "Moulin Rouge!" ve "Sanatçı" yer almaktadır.

Minogue, 2022 yılı itibarıyla kimseyle evli değildir. Ancak, aktör Joshua Sasse ile 2015 yılında nişanlanmış, ancak ilişki sona ermiştir.

2023 yılında Kylie Minogue, 55 yaşında olacak.


5. Ben StillerBen Stiller, Amerikalı bir aktör, komedyen, yönetmen ve senaristtir. Kariyeri boyunca birçok başarılı film ve televizyon dizisinde yer almış ve birçok ödül kazanmıştır.

Stiller, ilk olarak 1992 yılında "The Ben Stiller Show" adlı televizyon dizisiyle ün kazandı. Daha sonra "There's Something About Mary", "Meet the Parents", "Zoolander", "Night at the Museum" gibi birçok ünlü filminde yer aldı.

Ayrıca Stiller, "The Secret Life of Walter Mitty" gibi filmleri yönetmenlik de yapmıştır.

Stiller, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Bunlar arasında Emmy Ödülleri, MTV Film Ödülleri, Screen Actors Guild Ödülleri ve People's Choice Ödülleri gibi prestijli ödüller bulunmaktadır.

Stiller, 2000 yılında Christine Taylor ile evlendi ve çiftin iki çocuğu var. Ancak, çift 2017 yılında ayrıldı.

2023 yılında Ben Stiller, 57 yaşında olacak.


6. Olivia Newton-JohnOlivia Newton-John, Avustralyalı bir şarkıcı, oyuncu ve aktivisttir. Kariyerine 1960'ların sonlarında televizyon programlarında yer alarak başlayan Newton-John, 1970'lerde müzik endüstrisinde başarılı bir kariyer yapmıştır.

Newton-John, "If Not For You", "I Honestly Love You", "Physical" gibi birçok hit şarkıya imza attı. Ayrıca, "Grease" adlı filmin başrolünde yer alarak büyük bir üne kavuştu.

Newton-John, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Bunlar arasında Grammy Ödülleri, Amerikan Müzik Ödülleri ve Country Müzik Ödülleri gibi prestijli ödüller bulunmaktadır.

Ayrıca Newton-John, kanserle mücadele eden insanlara yardımcı olmak için çalışmalar yapmaktadır. Kendisi de meme kanseri ile mücadele etmiş ve tedavisi sırasında birçok insanın umudu olmuştur.

Newton-John, 2008 yılında John Easterling ile evlendi. Çiftin yaşadığı Amazon yağmur ormanlarına olan ilgisi nedeniyle, birlikte birçok doğal yaşam projesinde yer almışlardır.

2023 yılında Olivia Newton-John, 74 yaşında olacak.


7. Sheryl CrowSheryl Crow, Amerikalı bir şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen olarak kariyer yapmıştır. Kariyerine Michael Jackson'un arka vokalisti olarak başlayan Crow, daha sonra kendi müzik kariyerine odaklandı.

1990'ların ortalarında, Crow'un "All I Wanna Do" adlı şarkısı büyük bir hit oldu ve popülerliği arttı. Daha sonra, "Strong Enough", "If It Makes You Happy" gibi şarkılarla da başarı yakaladı.

Crow, kariyeri boyunca dokuz Grammy Ödülü kazandı ve dünya çapında 50 milyonun üzerinde albüm sattı.

Ayrıca Crow, müzik dışında da birçok sosyal ve siyasi konuda aktif olarak çalışmaktadır. Çevre koruması, hayvan hakları ve kanser araştırmaları gibi konularda çalışmalar yapmaktadır.

Crow, 2006 yılında Lance Armstrong ile nişanlandı ancak daha sonra ayrıldılar. Kendisi evlat edinme yoluyla iki çocuk annesidir.

2023 yılında Sheryl Crow, 61 yaşında olacak.


8. Mark RuffaloMark Ruffalo, Amerikalı bir oyuncu, yönetmen ve aktivisttir. Kariyerine 1990'larda tiyatro oyuncusu olarak başlayan Ruffalo, daha sonra sinema ve televizyon dünyasına adım attı.

Ruffalo, "You Can Count on Me", "Eternal Sunshine of the Spotless Mind", "The Kids Are All Right", "Spotlight" gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınmaktadır. Ayrıca, Marvel Sinematik Evreni'nde Hulk karakterini canlandırdığı için de büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

Ruffalo, kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Bunlar arasında Emmy Ödülleri, Tony Ödülleri ve Screen Actors Guild Ödülleri gibi prestijli ödüller bulunmaktadır.

Ayrıca Ruffalo, iklim değişikliği, çevre koruması, su krizi ve savaş karşıtı konularda da aktif olarak çalışmaktadır. Kendisi, birçok sosyal ve çevresel hareketin savunucusudur.

Ruffalo, 2000 yılında oyuncu Sunrise Coigney ile evlendi ve üç çocukları var.

2023 yılında Mark Ruffalo, 55 yaşında olacak.


9. Shannen DohertyShannen Doherty, Amerikalı bir oyuncudur. Kariyerine çocuk oyuncu olarak başlayan Doherty, daha sonra "Little House on the Prairie" ve "Our House" gibi televizyon dizilerinde rol aldı.

Doherty, en çok "Beverly Hills, 90210" ve "Charmed" gibi popüler televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınmaktadır. Ayrıca, "Heathers", "Mallrats" ve "Jay and Silent Bob Strike Back" gibi filmlerde de rol almıştır.

Doherty, kariyeri boyunca birçok ödül adaylığı kazandı, ancak büyük bir ödül kazanamadı.

Özel hayatında, Doherty evli ve boşanmıştır. Kendisi, 2015 yılında göğüs kanseri teşhisi konuldu ve bu konuda kampanyalar düzenleyerek farkındalık yaratmaya çalışmaktadır.

2023 yılında Shannen Doherty, 52 yaşında olacak.


10. Shannon Osbourne