529
0

Kars’ta Feci Kaza; İki İlkokul Öğrencisi TIR’ın Altında Kaldı

Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşanan kaza çevredekileri yasa boğdu. Okuldan eve dönen 2 öğrenci yoldan geçen TIR’ın altında kaldı.

Kars’ta Feci Kaza; İki İlkokul Öğrencisi TIR’ın Altında Kaldı
Yazar: Yasemin Toker

Yayınlanma: 27 Nisan 2023 15:24

Güncellenme: 28 Şubat 2024 19:35

Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşanan kaza çevredekileri yasa boğdu. Okuldan eve dönen 2 öğrenci yoldan geçen TIR’ın altında kaldı. Öğrencilerden biri feci şekilde can verirken, diğerinin hayat mücadelesi devam ediyor.

Korkunç kaza Kars’ın Kağızman ilçesinde meydana geldi. Dr. Mustafa Yalçın İlkokulu’ndan öğle saatlerinde evlerine giden 1'inci sınıf öğrencisi N.Y. ve 3'ncü sınıf öğrencisi S.T. caddeden geçmekte olan TIR’ın altında kaldı. Çevredeki vatandaşlar TIR’ı durdururken, polis ve sağlık ekiplerina haber verdi.

1’nci sınıf öğrencisi N.Y. olay yerinde hayatını kaybetti. 3'ncü sınıf öğrencisi S.T. ise sağlık ekiplerince ilk tedavisi olay yerinde yapıldı. Daha sonra ambulansa alınan çocuk Kağızman Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavisi devam eden S.T.’nin durumu ciddiyetini koruyor.

Kars’ta Feci Kaza; İki İlkokul Öğrencisi TIR’ın Altında Kaldı

Kazayı öğrenen aileler ve yakınları hastaneye akın etti. Çocuklarını kaybettiklerini öğrenen aile fertleri ise sinir krizi geçirdi. azaya karışan tır sürücüsünün ise kaza sonra olay yerinden kaçtığı ileri sürüldü. Kaza ile ilgili tahkikat başlatılırken, vatandaşlar cadde üzerinde gerekli önemlerin alınmasını talep etti.